header bg 2

El Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

El Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

El Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

El kremi, oldukça standart bir ürün gibi algılansa da cilt tipinize ve ellerinizin ihtiyaçlarına uygun içerikli el kremi kullanmak doğru bir yaklaşım olacaktır. Özellikle el hijyenine dikkat ettiğimiz, ellerimizi sık sık yıkadığımız ve dezenfektan kullanımını arttırdığımız şu günlerde ellerimizi nemlendirmek ve her daim bakımlı ellere sahip olmak için el kremi kullanmak gerçek bir ihtiyaç haline geldi.

El Kremi Nedir?

El kremi, tıpkı yüz bakım kremleri gibi yıpranmış, gerginleşmiş veya kurumuş el derisini rahatlatmak ve onarılmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan bakım ürünleridir. Dış etmenlere çok maruz kaldığından ellerimiz, yaşlanmaya ve deforme olmaya açıktır diyebiliriz. Soğuk – sıcak hava, kullandığımız deterjanlar, güneş ışınlarının neden olduğu foto yaşlanma gibi olumsuz dış faktörler, çoğunlukla savunmasız olan el derisine kolayca zarar verir. Bu nedenle öncelikle eller için özel olarak formüle edilmiş bir el bakım kremi edinmeli ve günlük rutinimize el kremi kullanmayı eklemeliyiz.

El Bakım Kremi Çeşitleri Nelerdir?

El bakım kremi ya da nemlendirici el kremi; günlük hayatımızın bir parçası olmalı dedik. Ancak el bakım kremi çeşitleri nelerdir ve kendimize uygun bir el kremini nasıl seçebiliriz? Gelin, yazımızın devamında bu soruların yanıtlarını bulalım: El derinizin ihtiyaçları farklılaştıkça buna göre geliştirilen kremlerin içeriği de değişir. Diğer yandan cilt tipiniz yağlı ise farklı, kuru ise farklı bir krem kullanmak daha doğru olacaktır. El kremi çeşitlerini kabaca aşağıdaki gibi sıralayabiliriz: -Nemlendirici kremler -Yaşlanma karşıtı kremler -Özel tedavi amaçlı (örneğin egzama veya alerji) kullanılan kremler -El peeling kremleri -Çok kuru eller için özel olarak üretilen yağdan zengin el bakım kremleri

El Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Nemlendirici el kremi seçerken aşağıdaki noktalara dikkat edebilirsiniz.
  • Öncelikle satın alacağınız el bakım kreminin üreticisinin hangi firma olduğunu kontrol edebilirsiniz.
  • Güvenilir bir üreticinin ürününü kullanmak sağlık açısından önemli bir husustur.
  • Hyalüronik asit yoğun nem verme özelliğine sahip bir içeriktir. El kreminizin içeriğinde hyalüronik asit olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • E vitamini elleri yumuşatır ve besler. Daha canlı ve parlak bir el derisine sahip olmak istiyorsanız E vitamini içeren el kremlerini tercih edebilirsiniz.
  • Ellerinizde yoğun kuruluk varsa içeriğinde jojoba yağı bulunan kremleri tercih edebilirsiniz.
  • Paraben, silikon ve alerjen madde içermeyen kremleri tercih etmenizi ise önemle tavsiye ederiz.
Diğer Yazılar
[3d-flip-book id=”21610″ ][/3d-flip-book]
[3d-flip-book id=”21610″ ][/3d-flip-book]